Un junior legitimat la CSM Cluj a câștigat Cupa României la tenis de masă, categoria sub 11 ani

124
Sportivii clujeni au participat la Cupa României Junior III la tenis de masă, iar locul 1 a ajuns din nou la Cluj.

Weekendul trecut, 27 – 29 ianuarie 2023, sportivii legitimați la clubul sportiv CSM Cluj – tenis de masa au participat la Cupa României U11 și U1 care a avut loc la Odorheiu Secuiesc.

Marele câștigător este copilul minune al tenisului de masă clujean – Alexandru Pop care și-a adjudecat pentru a 3-a oară Cupa României la U 11 și a ajuns în top 8 în cadrul competiției U 13.

Echipa de sportivi condusa de Septimiu Șipoș si Vasile Trif care a concurat la Cupa României U 11 (sportivi sub 11 ani) a fost formata din Alexandru Pop, Kali Victor, Sucilea Victor și Tudor Nechita. Toți sportivii s-au calificat pe tabloul principal de joc

La Cupa României U13 (sportivi sub 13 ani) prezența clujeană a fost masivă, clubul fiind reprezentat de 9 sportivi: Alexandru Trif, Eduard Palici, Stefan Ielciu, Stefan Taut, Ionut Borza la care s-au adăugat si cei 4 sportivi menționați mai sus care au participat și la categoria superioară.

Referințe

csm-cluj-napoca

Clubul Sportiv Municipal Cluj-Napoca a fost înființat în anul 1961, având în prezent legitimați peste 300 de sportivi (copii, juniori,… vezi mai mult

Servicii Cluj

Catalogul producătorilor clujeni.

Articolul precedentFágáș. Perspective multiculturale – consolidarea antreprenoriatului cultural din Cluj-Napoca în context interetnic româno-maghiar
Articolul următorZiua Roșiei Montane 2023: tururi ghidate, săniuș, concert de pian în biserică, petrecere cu DJ